161213 miziolek

We wtorek 13 grudnia uczniowie klas starszych odwiedzili Miejski Dom Kultury przy ul. Łukasińskiego, by obejrzeć klasyczną adaptację książki Joanny Olech pt. „Dynastia Miziołków”, przygotowaną przez Teatr Współczesny z Krakowa. Spektakl w dużej mierze zachowuje formę pamiętnika poprzez prowadzenie narracji pierwszoosobowej, dzięki czemu nasi uczniowie nawiązywali bliski kontakt z tytułowym bohaterem i jego problemami. Przedstawienie poruszało istotne treści, m.in. tematy związane z radzeniem sobie ze stresem, rozwiązywaniem konfliktów, nawiązywaniem znajomości. Spektakl, okraszony piosenkami, wzruszył i rozbawił widownię… i ten zimny, mroźny wtorek stał się o niebo pogodniejszy i radośniejszy.