160104 gora grosza

Jak co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pod nazwą „Góra Grosza”. Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Te decyzje o wrzuceniu drobnej monety, są ważną lekcją empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. W akcji uczestniczyła cała nasza społeczność szkolna. Symboliczne „grosiki” zbierane były w klasach oraz do zbiorowej puszki, która znajdowała się w holu głównym naszej szkoły. Ogółem zebrano 286 zł 53gr.
Najwięcej zebrano w:

• klasie Va – 53zł 85gr
  • klasie II d – 46zł 48gr
  • klasie III c – 46zł 43gr

W holu szkoły zebrano 57zł 63gr.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą szkolną akcję „Góry Grosza”. Szczególne podziękowania składamy uczniom, którzy przynieśli najwięcej „grosików”.