210330 zapal sie na niebiesko

210330 zapal sie na niebiesko

Zapraszamy Wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników Szkoły do wspólnych obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2 kwietnia pod hasłem:  

ZAPAL SIĘ NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU  2021

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zainaugurowali to przedsięwzięcie, wykonując collage w kształcie żarówki składający się z ich zdjęć selfie w niebieskich koszulkach. 

Możemy to zobaczyć powyżej. 

Zachęcamy społeczność SP 29 do wzięcia udziału w tej wyjątkowej akcji.  

Prosimy, aby 2 kwietnia o godzinie 20 ubrać się na niebiesko lub dodać coś niebieskiego do ubrania, podświetlić na niebiesko, w miarę możliwości: pokój, okno, dom, taras, balkon itp.  

W ten sposób każdy może wyrazić swoją solidarność. Niech w ten jeden dzień w roku będzie nam niebiesko, aby każdy kolejny stał się łatwiejszy dla osób ze spektrum autyzmu. 

Autyzm, co to takiego? 

Na stronie internetowej dziecisawazne.pl, do której odwiedzenia zachęcamy, można przeczytać, że „autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem. I nie jest to ani gorsze, ani lepsze postrzeganie świata; jest po prostu inne i zasługuje na nasze zrozumienie.”

Źródło: https://dziecisawazne.pl/swiatowy-dzien-wiedzy-na-temat-autyzmu/