170202 lyzwy

W czwartek 2 lutego na lodowisku przy ul. Boya Żeleńskiego odbyły się Młodzieżowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Łyżwiarstwie Szybkim dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIc: Amelia Sośniak, Amelia Brenneke, Katarzyna Kuźnik i Nadia Dacewicz. Zawody były wyzwaniem połączonym ze zdrową rywalizacją i udaną zabawą. Dziewczęta ostatecznie zajęły VII miejsce. Dyplomy i puchary wręczał pan Janusz Sośniak z Urzędu Miasta Częstochowa oraz pan Janusz Sikorski ze Szkolnego Związku Sportowego.
Z kolei w piątek odbyły się Mistrzostwa Częstochowy Szkół Podstawowych w Łyżwiarstwie Szybkim chłopców. Podobnie jak dzień wcześniej rozegrały się one na Lodowisku Miejskim przy ul. Boya Żeleńskiego w Częstochowie. Chłopcy w klasyfikacji ogólnej zdobyli tytuł Wicemistrza Częstochowy. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Maciej Sadkowski – kl.VIb, Marcel Polanowski – Pacak kl.VIc, Tony Xerxa kl.VIc oraz Dawid Ułamek kl.VIb. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej tytuł Wicemistrza Częstochowy zdobył Maciej Sadkowski. Serdecznie gratulujemy podwójnego sukcesu.
Opiekunem uczniów, zarówno dziewcząt, jak i chłopców była pani Iwona Górawska. Gratulujemy!