210126 wolontariat

210126 wolontariat

Wolontariat do przede wszystkim bezinteresowna praca na rzecz innych. Od kilku lat nasz Szkolny Klub Wolontariatu działa bardzo prężnie, angażując się w  przeróżne akcje. Młodym ludziom nie brakuje pomysłów na pomaganie. W tym roku szkolnym stanęliśmy przed szczególnie trudnym zadaniem. Chcemy pomagać… ale  nie zawsze jest to możliwe. Mnóstwo pomysłów i założeń nie może być zrealizowanych ze względu na obostrzenia związane z pandemią. Co na to wolontariusze? Nie rezygnują z pomagania. Modyfikują plany i działają… zdalnie lub z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Przed świętami wolontariusze przygotowali kartki świąteczne, by przesłać je do szpitali, gdzie na pierwszej linii wiele osób naraża się każdego dnia, niosąc pomoc chorym na Covid-19.

Kolejnym zadaniem był kalendarz adwentowy dobrych uczynków. Nasi wolontariusze nie mogli „ruszyć” z pomocą do „obcych” potrzebujących, więc zobowiązali się do pomagania tam, gdzie to możliwe – wśród rodziny i najbliższych.

I co jeszcze… dokarmianie ptaków. Założenie karmnika to prezent świąteczny dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Na pewno w ostatnich dniach, kiedy śnieg wszystko przykrył, stołówki wolontariuszy są pełne głodnych klientów.

Dla chcącego nic trudnego. Zachęcamy do brania przykładu z wolontariuszy. Ptaki będą wdzięczne.

Opiekunowie SKW.

 

Wolontariusze dokarmiają ptaki  (pdf)

Kartki świąteczne  (pdf)

01