W trosce o swoje zdrowie uczniowie klasy III a z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania się przygotowanych przez wychowawczynię- panią Dorotę Wójcik. Szczególny nacisk został położony na uświadomienie dzieciom, jak ważne w prawidłowym funkcjonowaniu człowieka jest zjedzenie śniadania. Było kolorowo, aromatycznie, a przede wszystkim pysznie i zdrowo.

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach tej edukacji uczniowie klasy III a uczestniczyli w spotkaniu z policjantem- Panem Łukaszem Mielczarkiem, który rozmawiał z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią, a następnie omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, przedstawił sposoby unikania ich. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, w które każdy uczeń powinien być wyposażony. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, zadawały bardzo dużo pytań oraz uczestniczyły w prezentacji sprzętu policyjnego. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Uczniowie klasy III a mogą poszczycić się sukcesami. Bartosz Różewicz zajął II miejsce w Powiatowym Konkursie „Męskie zajęcie”, a Aleks Chmielar otrzymał wyróżnienie. Ponadto Patrycja Wręczycka zajęła III miejsce w szkolnych potyczkach plastycznych o wdzięcznym tytule „Jeż- wspaniały zwierz”.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

[widgetkit id=30]