Od kilkunastu lat w naszej szkole prowadzone jest koło teatralne „Bajolandia”. Zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością wśród uczniów klas starszych. Cotygodniowe, dwugodzinne spotkania są okazją nie tylko do przygotowania przeróżnych przedstawień, które uświetniają uroczystości szkolne, ale także do spotkania się w gronie tych, którzy uwielbiają zabawę w teatr. Na zajęciach doskonalimy dykcję, szlifujemy pamięć, ale też przezwyciężamy swoje nieśmiałości…przyjaźnimy się. I tak powstają ciekawe inscenizacje, bogate w scenografię, rekwizyty, stroje, które bardzo chętnie pomagają przygotować rodzice. Okrasę stanowi zawsze oprawa muzyczna przygotowana przez szkolny zespół wokalny prowadzony przez panią Aleksandrę Trąbską.

Do tej pory udało nam się osiągnąć wiele sukcesów w przeglądach międzyszkolnych czy regionalnych. Zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach nadal nie gaśnie, a nasze szkolne „spektakle”, wyreżyserowane przez opiekuna koła- panią Katarzynę Głębiewską, wciąż się podobają i zwykle wywołują uśmiech na twarzy widzów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatniego przedstawienia pt. „Kopciuszek”.

[widgetkit id=72]