161012 ziemniak

161012 ziemniak

W sobotę 08 października dzieci naszej szkoły razem z opiekunami: panią Ewą Krajewską i Moniką Itczak – pomimo ponurej pogody – wzięły udział w Złazie turystycznym – „Pieczenie ziemniaka”. Wszyscy mieli doskonałe nastroje, wokół rozbrzmiewały wesołe rozmowy oraz śpiew piosenek. Pieszo pokonywaliśmy trasę z Kusiąt Nowych do Olsztyna – Sokole Góry. Po drodze zbieraliśmy i segregowaliśmy śmieci. Zmęczeni, ale radośni, dotarliśmy na metę. Na finiszu uczestniczyliśmy w konkursach:

  • na jesienny bukiet – II miejsce,
  • na rzeźbę z ziemniaka – I miejsce,
  • na najdłuższą obierkę z ziemniaka – II miejsce,
  • na ziemniaczaną pieczęć – I miejsce,
  • zbieranie śmieci – I miejsce.

Kolejnym wydarzeniem było ognisko z pieczeniem kiełbasek. Pełni wrażeń i niezapomnianych chwil wróciliśmy do domów.

[widgetkit id=116]