181030 konkurs hist

22 października odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Historyczny w kategorii test wiedzy dla uczniów klas V- VIII pt. „123 lata niewoli i odzyskanie niepodległości przez Polskę”. Do udziału w zmaganiach zgłosiły się cztery szkoły, reprezentowane przez trzech „historycznych” i nastawionych na zwycięstwo uczestników. Ponadto w ramach tego samego konkursu wyłonieni zostali zwycięzcy w kategoriach plastycznych.

Nagrody w konkursie  otrzymują:

W kategorii test wiedzy:

• I miejsce – Aleksandra Tutaj SP nr 31
  • II miejsce – Kacper Kępa SP nr 47
  • III miejsce – Jakub Lewański SP nr 29

W kategorii  rysunek (przedszkole oraz klasy I – III):

• I miejsce – Aleksander Łyźniak SP nr 13
  • II miejsce – Katarzyna Czerwik MP 17
  • III miejsce – Hanna Suchoń SP nr 29

W kategorii plakat (klasy IV):

• I miejsce – Róża Kupczyk SP nr 29
  • II miejsce – Tymoteusz Wach SP nr 29
  • III miejsce – Mateusz Kubik SP nr 17

Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas uroczystej gali podsumowującej projekt, która odbędzie się  9 listopada o godz. 11.00 w Auli Jana Długosza w Częstochowie.

Konkurs obył się w ramach projektu „Od Przedszkolaka do starszaka. Za wolność naszą i Waszą”, którego koordynatorem jest pani Elżbieta Chęcińska.