180312 konkurs recyt

Tradycją naszej szkoły stał się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Humor w literaturze dla dzieci i młodzieży”, który zorganizowany został już po raz piąty.

I tym razem uczestnicy nas nie zawiedli. W środę – 7 marca, w konkursowe szranki stanęło aż trzydzieścioro sześcioro uczniów z szesnastu częstochowskich szkół. Poziom deklamacyjnych zmagań stał na bardzo wysokim poziomie.

Miło nam poinformować, że w tym roku zaproszenie do pracy w komisji konkursowej przyjęła pani Agnieszka Łopacka-Żak, aktorka Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie, która przewodniczyła pracom jury. Dzięki cennym wskazówkom pani Agnieszki, udało się wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Pod uwagę brane były: dobór tekstu, jego pamięciowe opanowanie i interpretacja, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny. Oto wyniki konkursu:

Kategoria I (uczniowie klas IV-V):

• I miejsce: Igor Figurny – Szkoła Podstawowa nr 13
  • II miejsce: Zuzanna Pilarska – Szkoła Podstawowa nr 39
  • II miejsce: Wiktoria Brzezińska-Śledzik – Szkoła Podstawowa nr 53
  • III miejsce: Michał Szczepański – Szkoła Podstawowa nr 14

wyróżnienie: Patryk Cierpiał – Szkoła Podstawowa nr 39

Kategoria II (uczniowie klas VI-VII):

• I miejsce: Julia Nocuń – Szkoła Podstawowa nr 29
  • II miejsce: Amelia Postawa – Szkoła Podstawowa nr 30
  • II miejsce: Monika Klar – Szkoła Podstawowa nr 2
  • III miejsce Patrycja Głąb – Szkoła Podstawowa nr 39

wyróżnienie: Roksana Różalska – Szkoła Podstawowa nr 2

Jesteśmy bardzo dumni, że nasza uczennica – Julia Nocuń z VIa kolejny raz pokazała swój recytatorski talent i uplasowała się na pierwszym miejscu w swojej kategorii wiekowej. Tak trzymać!

Organizatorki konkursu, panie: Katarzyna Głębiewska, Edyta Niewczas oraz Elżbieta Chęcińska wszystkim serdecznie gratulują i zapraszają za rok!