171122 pola nadziei

171122 pola nadziei

Wieloletnią tradycją szkoły stał się udział naszych uczniów w akcji charytatywnej „Pola Nadziei” organizowanej przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej. Kampania wystartowała już po raz siedemnasty! W dniach od 16 października do 3 listopada odbyła się kwesta na zakup cebulek żonkila. 10 listopada uczniowie sadzili cebulki przed szkołą. W ten sposób pozyskane środki przekazujemy na rzecz ludzi chorych.

„Pola Nadziei” to akcja ekologiczno-charytatywna realizowana wyłącznie przez hospicja. Została wymyślona przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii. Jej ideą jest pozyskiwanie funduszy na utrzymanie hospicjów, a także edukacja i uwrażliwianie społeczeństwa na los człowieka u kresu życia. Symbolem kampanii jest kwiat żonkila. Oznacza nadzieję dla ludzi ciężko i nieuleczalnie chorych.

Akcja charytatywna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Poprzez udział w niej, staliśmy się bardziej wrażliwi na cierpienie innych, a nasza postawa wyraża współczucie i troskę o ludzi chorych. Wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom oraz panu Ireneuszowi serdecznie dziękujemy. Nad przebiegiem akcji czuwała pani Bożena Kukla.

[widgetkit id=246]