Autor: Izabela Bartelt-Adamczyk

— — — — — — — — — — — — — —

W październiku uczniowie klasy 6a wybrali się na wycieczkę do Opola.

Nasza przygoda zaczęła się w opolskim ogrodzie zoologicznym. Teren ogrodu zlokalizowany jest na wyspie Bolko i znajduje się w nim ponad 1000 zwierząt reprezentujących 227 gatunków. Największe wrażenie na naszych podróżnikach zrobiły uchatki kalifornijskie i ceny pluszaków w sklepie z pamiątkami.

Następnie udaliśmy się na zwiedzanie miasta, którego głównymi punktami były: Wieża Piastowska, Rynek i Stare Miasto, niestety nie weszliśmy na Most groszowy, który był w remoncie, ale i tak dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa. Po zjedzeniu pysznego obiadu w prestiżowym barze mlecznym na rynku, udaliśmy się do Amfiteatru, gdzie każdy mógł się poczuć jak gwiazda estrady.

Punktem kulminacyjnym była wizyta w Muzeum Polskiej Piosenki i jakież było zaskoczenie młodzieży, gdy okazało się, że muzeum jest … interaktywne. Z słuchawkami na uszach i pilotem w ręku ruszyliśmy na podbój polskiej sceny muzycznej. Zaliczyliśmy studio nagrań i wirtualną szafę gwiazd. Każdy mógł nagrać swój przebój, a Pan Piotr, nasz przewodnik, znalazł tam nawet swoją kasetę, byliśmy pod wrażeniem.

Mimo zmęczenia i licznych wrażeń w autokarze nadal mieliśmy siłę na wspólny śpiew i rozrabianie, ale wszystko w granicach przyzwoitości.