170510 konkurs ang

170510 konkurs ang

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy VIa: Maja Słomian i Adam Wielgórka zostali laureatami I miejsca IX Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego BRAINIAC pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Katowicach, którego organizatorem był ZSS nr 1 STO w Częstochowie.

Ideą konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego oraz przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych. W tym roku dzieci biorące udział w konkursie musiały pogłębić wiedzę dotyczącą symboli, kultury i geografii Australii. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: odpowiadali na pytania dotyczące symboli, kultury i geografii Australii oraz pisali test konkursowy składający się z zadań sprawdzających stopień opanowania struktur gramatyczno – leksykalnych (słownictwo: podróżowanie i turystyka, świat przyrody).

Na 33 uczestników to właśnie reprezentanci naszej szkoły zdobyli dwa pierwsze miejsca ex aequo. Opiekunami laureatów była p. Iwona Nędzyńska-Mól.