Koszykówka

IV miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce Chłopców.

  • Gruca Bartłomiej - VIa
  • Gładysz Piotr - VIa
  • Szyda Mateusz - VIa
  • Egeman Jan - VIb
  • Romano Daniel - VIb
  • Stelmaszczyk Nikodem - Va
  • Różycki Rafał - Vb
  • Tomasik Kacper - Vc
  • Trelowski Kacper - Vc
  • Ułamek Dawid - IVb
  • Królak Mikołaj - IVc
  • Ludwin Karol - IVc
  • Pacak Marcel - IVc
  • Nowodworski Piotr - IVc

Nauczyciel: mgr Dorota Szlubowska

 

Tenis stołowy

II miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym.

  • Gładysz Piotr - VIa
  • Egeman Jan - VIb
  • Trelowski Kacper - Vc

Nauczyciel mgr Dorota Szlubowska

VII miejsce w Zawodach Rejonowych w Tenisie Stołowym Chłopców Szkół Podstawowych

  • Egeman Jan - VIb
  • Trelowski Kacper - Vc

Nauczyciel mgr Dorota Szlubowska

 

Szachy

II miejsce drużynowo w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Szachach.

  • Emilia Egeman - IIIb
  • Marta Kot - IIc

II miejsce drużynowo w Zawodach Rejonowych Powiatu częstochowsko-kłobuckiego w Szachach

  • Emilia Egeman - IIIb
  • Marta Kot - IIc

VI miejsce drużynowo w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach

  • Jan Egeman - VIb
  • Aureliusz Nowicki - VIb

 

Siatkówka

IV miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Mini Siatkówce Chłopców

  • Jan Egeman - VIb
  • Kacper Trelowski - Vc
  • Dawid Skrzydeł - Vc
  • Mikołaj Kurek - VIb
  • Piotr Gładysz - VIa
  • Kamil Klecha - VIb
  • Kacper Rogala - VIb
  • Jakub Wojtkowiak - VIb
  • Filip Hin - VIb
  • Arkadiusz Dłubak - VIb
  • Bartłomiej Krzemiński - VIb
  • Daniel Romano - VIb

Nauczyciel mgr Iwona Górawska

 

Pływanie indywidualne

  • Mikołaj Kurek VIb - III miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pływaniu w stylu motylkowym
  • Piotr Nowodworski IVc - I miejsce w Miejskich Igrzyskach Młodziezy Szkolnej Szkół Podstawowych w Stylu Klasycznym
  • Wiktoria Ułamek (VIb) - III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Pływaniu w Stylu Motylkowym

 

Pływanie drużynowe

  • V miejsce w MIMSZz w Pływaniu w kategorii chłopców w składzie: Piotr Nowodworski IVc, Mikolaj kurek VIb, Mateusz Szyda VIa
  • IX miejsce w MIMSzk w Pływaniu w kategorii dziewcząt w składzie: Wiktoria Ułamek VIb, Zofia Nowotarska Vc, Patrycja Zasępa IVb

Nauczyciel mgr Iwona Górawska

 

Badminton

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Badmintonie

  • IV miejsce drużynowo: Jan Egeman VIb, Piotr Gładysz VIa
  • III miejsce drużynowo: Ewa Ciaszkiewicz VIa, Maria Makochoń VIa
  • Piotr Gładysz VIa - II miejsce indywidualnie w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie
  • Ewa Ciaszkiewicz VIa - III miejsce indywidualnie w Miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Badmintonie

Nauczyciel mgr Iwona Górawska.

 

 

Placówka

Nazwa konkursu

Ranga konkursu

Miejsce jakie zajął/zajęli uczniowie

 

Szkoła Podstawowa nr 29

w Częstochowie

Powiatowy Konkurs na Limeryk

powiatowy

I miejsce – Kacper Tomasik VI c

wyróżnienie – Marta Flak VI c

opiekun: mgr Katarzyna Głębiewska

 

Konkurs Kulinarny „Zdrowie na talerzu”

powiatowy

I miejsce – Dawid Skrzydeł kl. VI c,

Igor Stacherczak VI c

opiekunowie: mgr Ewa Latos,

mgr Edyta Niewczas

 

II Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Jana Pawła II

powiatowy

III miejsce - Nel Trelowska kl.IV a

opiekunowie: mgr Katarzyna Głębiewska, mgr Barbara Rek

 

„Wielkanocna palma”

powiatowy

wyróżnienie – Blanka Godala kl. II a

opiekun: mgr Sylwia Jura

 

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych

-------------------

Adam Wielgórka kl.Va

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poezja Danuty Wawiłow”

miejski

I miejsce – Zuzanna Matuszczyk VI c

wyróżnienie – Olga Mielczarek VI c

 

Powiatowy Konkurs Wokalno – Recytatorski „Wiosna wokół nas”

powiatowy

I miejsce – Natalia Tomzik IV a

opiekun: mgr Aleksandra Trąbska

 

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

międzynarodowy

wyróżnienie – Agata Swodczyk,

Jakub Dróżdż kl. III b

opiekun: mgr Marzena Poterek

 

Konkurs Matematyczny „Mat”

ogólnopolski

Wielgórka Adam Va – laureat
Rogóż Olivia Vb - dobry wynik
Jasnos Hubert IVb - dobry wynik
opiekun – mgr Eliza Kozerska

 

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki dla uczniów szkół podstawowych
     województwa śląskiego

wojewódzki

Kasperski Kamil –laureat

opiekun – mgr Eliza Kozerska

 

Konkurs Matematyczny „Galileo”

ogólnopolski

Jasnos Hubert IVb – laureat

Wielgórka Adam Va – laureat Trelowska Nel (4a) – wyróżnienie Rogóż Olivia Vb – wyróżnienie Jaworski Antoni VIb – wyróżnienie

opiekun – mgr Eliza Kozerska

 

Konkurs Logicznego Myślenia

ogólnopolski

Krzywda Piotr IIIa "Mistrz Logicznego Myślenia"
Jasnos Hubert IVb "Mistrz Logicznego Myślenia"
Wielgórka Adam Va "Mistrz Logicznego Myślenia"
Rogóż Olivia Vb "Mistrz Logicznego Myślenia"
Peryga Adrianna VIa "Ekspert Logicznego Myślenia"
Jaworski Antoni VIb "Mistrz Logicznego Myślenia"
Skrzydeł Dawid VIc "Ekspert Logicznego Myślenia"

opiekun – mgr Eliza Kozerska

 

Konkurs Kangur Matematyczny

międzynarodowy

Wielgórka Adam Va - bardzo dobry wynik
Rogóż Oliwia Vb - bardzo dobry wynik
Jaworski Antoni VIb- bardzo dobry wynik
Krzypkowski Paweł IVa - wyróżnienie Jasnos Hubert IVb – wyróżnienie Wójcik Alicja VIa – wyróżnienie Kasperski Kamil VIb– wyróżnienie

opiekun – mgr Eliza Kozerska

 

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka.plus  XXV EDYCJA

ogólnopolski

Jasnos Hubert IVb - laureat I stopnia z wyróżnieniem
Jaworski Antoni VIb - laureat I stopnia z wyróżnieniem
Tomasik Kacper VIc -  laureat I stopnia z wyróżnieniem
Rogóż Olivia Vb - laureat I stopnia
Peryga Adrianna VIa - laureat I stopnia
Kasperski Kamil VIb- laureat I stopnia
Pacak Katarzyna IVa - laureat II stopnia
Peryga Oliwier IVb– laureat II stopnia
Hejduk Piotr VIb - laureat II stopnia
Majchrowska Aleksandra VIb - laureat II stopnia
Parzonka Jakub VIb - laureat II stopnia
Flak Marta VIc -  laureat II stopnia
Majocha Zuzanna IVb - laureat III stopnia
Wojtkowiak Zofia IVb - laureat III stopnia
Kotusiewicz Olga Va - laureat III stopnia
Wielgórka Adam Va - laureat III stopnia
Gruca Bartosz Via - laureat III stopnia
Athanasiou Natalia VIc - laureat III stopnia
Krzypkowski Paweł IVa - laureat IV stopnia
Majewska Maja Va - laureat IV stopnia
Wójcik Alicja VIa - laureat IV stopnia
Kręgiel Aleksander IVa- laureat V stopnia
Trelowska Nel IVa - laureat V stopnia
Kotas Zofia IVb - laureat V stopnia
Swodczyk Weronika Va - laureat V stopnia

opiekun – mgr Eliza Kozerska

 

Konkurs Ortograficzny „Ortografek”

ogólnopolski

tytuł finalisty – Jakub Dróżdż kl. III b

opiekun: mgr Marzena Poterek

 

Konkurs Czytelniczy „Abecadło”

ogólnopolski

tytuł finalisty – Jakub Dróżdż kl. III b

opiekun: mgr Marzena Poterek

 

Konkurs Plastyczny „Plastuś”

ogólnopolski

wyróżnienie – Anna Wójcik III b, Joanna Hejduk III b,

Marcin Terlecki III b

opiekun: mgr Marzena Poterek

 

Konkurs Pieśni Ludowej

miejski

wyróżnienie - Joanna Parzonka III b

opiekun: mgr Marzena Poterek

 

Konkurs Czytelniczy „Abecadło”

ogólnopolski

wyróżnienie – Joanna Sznober IIc, Antoni Kozłowski IIc, Pola Jaworska IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Konkurs Plastyczny „Plastuś”

ogólnopolski

wyróżnienie – Klaudia Gołębska IIc, Wiktor Szajbel IIc, Stanisław Rogowski IIc, Julia Gęsiarz IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Konkurs Matematyczny „Plusik”

ogólnopolski

wyróżnienie – Pola Jaworska IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Konkurs Matematyczny „Mat”

ogólnopolski

dyplom uznania – Joanna Sznober IIc, Klaudia Gołębska IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Konkurs Grafiki Komputerowej „Bezpieczny Internet zależy ode mnie”

ogólnopolski

wyróżnienie – Julia Rostkowska IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Konkurs Ekologiczno – Plastyczny „Zrób coś z niczego…”

miejski

wyróżnienie – Gabriela Parzonka IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Konkurs Plastyczny „Wielkanocna kartka”

miejski

I miejsce – Julia Rostkowska IIc,

III miejsce – Joanna Sznober IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

„Ozdoby wielkanocne”

powiatowy

II miejsce – Joanna Sznober IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Konkurs Matematyczny „Leon”(edycja wiosenna)

ogólnopolski

tytuł laureata – Pola Jaworska

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Euronet 50/50 MAX Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cities” oraz Urząd Miasta Częstochowa

miejski

I miejsce – klasa IIc

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

Kangur Matematyczny

międzynarodowy

wyróżnienie - Oliwer Turek II a

Wiktor Sałaciński II a

opiekun: mgr Sylwia Jura

 

„Alfik Matematyczny”

ogólnopolski

dobry wynik – Stanisław Rogowski II a

opiekun: mgr Ewa Krajewska

 

V Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego: „Speak English & Have Fun" 

miejski

wyróżnienie – Natalia Golis II b

opiekun: mgr Barbara Trajdos

 

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego „Mistrz j. angielskiego”

miejski

Marta Kot III c

opiekun: mgr Barbara Trajdos

 

Konkurs Grafiki Komputerowej „Bezpieczny Internet zależy ode mnie”

ogólnopolski

III miejsce – Aleksander Mól

opiekun: mgr Bożena Jędryszczak – Charuba

 

„Jem, co dobre”

miejski

wyróżnienie - Julia Wójcik Ic

opiekun: mgr Monika Itczak

 

„Muzycznie o miłości i przyjaźni”

miejski

wyróżnienie - Julia Wójcik Ic

opiekun: mgr Monika Itczak

 

Ogólnopolski Konkurs „Leon”

ogólnopolski

II miejsce – Piotr Krzywda IIIa

opiekun: mgr Dorota Wójcik

 

Wiersze Jana Brzechwy pędzlem kredkami malowane

miejski

I miejsce – Oliwier Sarkowicz IIIa

opiekun: mgr Dorota Wójcik

 

Konkurs Ozdób Wielkanocnych

miejski

II miejsce – Izabella Adamczyk IIIa

opiekun: mgr Dorota Wójcik

 

Konkurs Plastyczny „Plastuś”

ogólnopolski

wyróżnienie – Marcel Mielczarek IIIa

opiekun: mgr Dorota Wójcik

 

Olimpiada Wiedzy Archimedes.Plus - Matematyka.plus  XXV EDYCJA

ogólnopolski

laureat I stopnia z wyróżnieniem  -Krzywda Piotr IIIa

Chmielarz Aleks IIIa -  laureat I stopnia

laureat IV stopnia
- Wręczycka Patrycja III a

opiekun: mgr Dorota Wójcik

 

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne 2016

ogólnopolski

I miejsce – Antonina Gryś III a

I miejsce-  Zuzanna Całus III a

opiekun: mgr Dorota Wójcik

 

XIV Częstochowski Konkurs Kultury i Pieśni Ludowej „Raz na Ludowo”

miejski

III miejsce – Marta Kot IIIc

wyróżnienie – Joanna Parzonka IIIb

wyróżnienie – Zuzanna Domagała VIb

opiekun: mgr Aleksandra Trąbska

 

Ogólnopolskie Dyktando Szkolne 2016

ogólnopolski

tytuł laureata – Natalia Nawrocka

opiekun: mgr Izabela Gadnicka

 

VI Konkurs Piosenki „Marcowe Nutki”

miejski

II miejsce- Julia Wolbiś IIIc

opiekun: mgr Izabela Gadnicka

 

„Maska karnawałowa”

miejski

I miejsce – Amelia Łuczenko I d

opiekun: mgr Anna Krygier

 

V Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego: „Speak English & Have Fun" 

miejski

III miejsce -  Zuzanna Matuszczyk

opiekun: mgr Iwona Nędzyńska – Mól, mgr Katarzyna Głębiewska

 

Ogólnopolska Olimpiada „Olimpus” 2016 z języka angielskiego

ogólnopolski

tytuł laureata VI stopnia - Bartosz Gruca VI a

tytuł laureata IX stopnia Maja Stefańczyk

opiekun: Iwona Nędzyńska-Mól

 

Konkurs Fotograficzny „Wiosna na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej”

miejski

II miejsce – Bartosz Kordiaczyński II b

opiekun: mgr Bożena Jędryszczak – Charuba

Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Galileo”

ogólnopolski

tytuł laureata:

  • Kacper Trelowski kl.VI c

  • Tymon Żak kl. IV b

  • Zofia Kotas kl. IV b

  • Tymon Berestecki kl. IV b

Opiekun: mgr Edyta Niewczas

Placówka

Nazwa konkursu

Ranga konkursu

Miejsce jakie zajął/zajęli uczniowie

 

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Misie znane i lubiane”

miejski

Kaja Erdman kl.IIb – II miejsce, opiekun p. Bogumiła Skubała

 

Miejski Konkurs Grafiki Komputerowej ,,Jesienny zwierzyniec”

miejski

Filip Miodek -  II miejsce, opiekun p. Bogumiła Skubała

Miejski Konkurs Plastyczny ,,Bukiet Jesienny”

miejski

Otylia Banaszkiewicz kl. IId -  III miejsce, opiekun p. Dorota Wójcik

Ogólnopolski Test Ortograficzny

ogólnopolski

Otylia Banaszkiewicz kl.IId – 8 miejsce, opiekun p. Dorota Wójcik

Bartosz Gajda kl.IId – 11 miejsce, opiekun p. Dorota Wójcik

Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus

ogólnopolski

Pola Jaworska kl.IIIc – laureat I stopnia, opiekun p. Ewa Krajewska

Joanna Sznober kl.IIIc – laureat III stopnia, opiekun p. Ewa Krajewska

Klaudia Gołębska kl.IIIc – laureat V stopnia, opiekun p. Ewa Krajewska

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Bukiet Pani Jesieni”

miejski

Joanna Sznober kl.IIIc – III miejsce, opiekun p. Ewa Krajewska

”Od przedszkolaka do starszaka”

powiatowy

Gabriela Parzonka -  laureat III stopnia, opiekun p. Ewa Krajewska

Ogólnopolski Konkurs Ortograficzny

ogólnopolski

Kamil Grabara kl.IIIa – II lokata, opiekun p. Sylwia Jura

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Zwierzęta wśród nas”

miejski

Dominika Kaczorowska kl. IIIa – III miejsce (miejski), opiekun p. Sylwia Jura

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny ,,Soward”: ,,Pani Jesień”

miejski

Nadia Drewniak kl.IIIa – I miejsce, opiekun p. Sylwia Jura

Milena Łukasiak kl.IIIa – wyróżnienie, opiekun p. Sylwia Jura

XI Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Malowane plasteliną”

miejski

Weronika Zawieja kl. IIIa – III miejsce, opiekun p. Sylwia Jura

XV Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Tradycyjne Ozdoby Choinkowe”

Stella Drewniak kl.IIIa – I miejsce, opiekun p. Sylwia Jura

Jakub Królak kl. IIIa – I miejsce, opiekun p. Sylwia Jura

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki dla szkół podstawowych

rejonowy

Adam Wielgórka VIa – kwalifikacja do II etapu, opiekun p. Eliza Kozerska

Powiatowy Konkurs ,, The true face of Shakespeare”

powiatowy

Lena Suchecka IVc – wyróżnienie, opiekun p. Iwona Nędzyńska –Mól

Maja Suchecka VIb – III miejsce, opiekun p. Anna Michalska

Międzyszkolny Konkurs  na kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim

miejski

Maja Kryczało VIb – I miejsce

Patrycja Zasępa VIb – II miejsce, opiekun p. Anna Michalska

Ogólnopolski Test Ortograficzny

ogólnopolski

Natalia Nawrocka kl. IVc – tytuł laureata IX stopnia, opiekun p. Katarzyna Głębiewska

Międzyszkolny Konkurs Literacki na opowiadanie ,,Jesienią na Jurze straszy”

 

miejski

Julia Nocuń Va – I miejsce, opiekun p. Katarzyna Głębiewska

 

Nel Trelowska Va – III miejsce, opiekun p. Katarzyna Głębiewska

 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ,,Brzechwałki”

 

miejski

Julia Nocuń Va – II miejsce, opiekun p. Katarzyna Głębiewska

 

Julia Brenneke IVb – III miejsce, opiekun p .Katarzyna Głębiewska

 

Stanisław Puto Va – wyróżnienie, opiekun p. Katarzyna Głębiewska

 

Powiatowy Konkurs Piosenki Religijnej ,,Cecyliada”

 

Powiatowy

Weronika Swodczyk VIa i Wiktoria Oczkowicz VIb – III miejsce, opiekun p. Barabara Rek

 

Młodzieżowe Igrzyska Młodzieży  Szkolnej Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce chłopców

 

miejski

IV miejsce: Piotr Nowodworski VIc, Mikołaj Królak VIc, Marcel Polanowski – Pacak VIc, Jakub Drewniak VIc, Jakub Kulawiak VIc, Michał Kuźmiński VIc, Jakub Lewański VIc, Kordian Kaczmarek VIb, Dawid Ułamek VIb, Maciej Sadkowski VIb, Karol Barbirato VIb, Aleksander Całus VIb, Igor Matuszewski VIb, Oliwier Peryga Vb, opiekun p. Dorota Szlubowska

 

Turniej Rugby Tag

 

miejski

Tony Xerxa VIc, Piotr Nowodworski VIc, Nadia Dacewicz VIc, Maciej Sadkowski VIb, Dawid Ułamek VIb, opiekun p. Iwona Górawska

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w szachach

miejski

 

Emilia Egeman Vb, Filip Rogóż IVc, Jakub Lewański  VIc, Marta Kot IVc – V miejsce, opiekun p. Bogusław Snarski

 

Grand Prix w Klasyfikacji Generalnej XXV edycji

miejski

Emilia Egeman Vb – V miejsce, opiekun p. Bogusław Snarski

 

VII Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich

 

miejski

Marta Kot IVc – IV miejsce, opiekun p. Bogusław Snarski